м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 13
м. Чернігів, пр. Грушевського, 166-Б
м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 61
м. Ніжин, вул. Академіка Амосова, 15
Захворювання органів чоловічої сечостатевої сфери займають не останнє місце по частоті розповсюдження.
Найбільш часто зустрічаються запальні захворювання органів сечовиділення, передміхурової залози.
І якщо запалення нирок або сечового міхура практично завжди мають симптоматику (болі, прискорене сечовипускання і т.п.), то захворювання простати часто не мають яскраво виражених симптомів, або вони настільки незначні, що ігноруються чоловіком.
Наслідки такого ігнорування позначаються на статевій активності та фертильності (можливості мати дітей). Простатит- НЕ вікове захворювання. Має кілька типів, що зустрічаються найчастіше:
Хронічний бактеріальний простатит - це найбільш поширене урологічне захворювання серед чоловіків у віці від 25 до 55 років, є неспецифічне запалення ПЖ. Хронічний неспецифічний простатит зустрічається приблизно у 20-30% чоловіків молодого і середнього віку. Скарги, характерні для хронічного простатиту, турбують 20% чоловіків у віці від 20 до 50 років, проте тільки дві третини з них звертаються за медичною допомогою. Безсимптомний хронічний простатит (БХП).
За відсутності клінічних симптомів захворювання, діагноз встановлюється на підставі мікроскопічного дослідження біопсійних зразків передміхурової залози або секрету простати, отриманого під час діагностичного процесу, які потрібно зробити з приводу інших захворювань).
У 90% випадків інфекція проникає в передміхурову залозу через уретру, а простатит є ускладненням запалення сечовипускального каналу. Слід підкреслити, що при проникненні збудників може виникнути як гострий або хронічний простатит, так і безсимптомне носійство мікроорганізмів без будь-яких ознак запального процесу. Це залежить не стільки від шляхів інфікування, скільки від біологічних властивостей збудників та індивідуальних особливостей захисних реакцій організму. Навіть впровадження свідомо патогенних мікроорганізмів не завжди тягне за собою розвиток запалення.
Рідше зустрічаються гострий простатит і синдром хронічної тазової болі.
Терапія хронічного простатиту.
Лікування ХП до теперішнього часу продовжує залишатися важким завданням. Це пояснюється схильністю захворювання до тривалого та наполегливого перебігу. При виборі методу лікування лікар повинен враховувати не тільки форму ХП, а й відповідь на довгий, нерідко безуспішний попередній період лікування. Ось чому роз'яснювальна бесіда повинна проходити з урахуванням психологічної підтримки хворого. Із загальних рекомендацій провідними є: регулярне статеве життя, виключення з раціону гострих страв, алкоголю, профілактика переохолодження, обмеження вживання їжі ввечері, прогулянки до і після сну та ін.
Медикаментозне лікування повинно бути комплексним, тобто включати не тільки препарати, але і фізіотерапевтичні процедури, лікувально-профілактичні масажі передміхурової залози.
І це тільки невеликий відсоток всіх тих захворювань, які можуть вражати чоловічу сечостатеву сферу. Вчасно виявлені і правильно проліковані хвороби найчастіше виліковуються повністю і не мають стійких наслідків.
Ось чому так важливо хоча б один раз пройти обстеження в уролога, навіть якщо ніяких симптомів немає або вони незначні.
Комплексне обстеження включає в себе огляд, аналізи (сечі, крові, секрету передміхурової залози, спермограма), ультразвукове обстеження органів сечостатевої системи.
Дуже добре, якщо Ваше обстеження буде профілактичним і не виявить ніяких захворювань або вони виявляться на ранніх стадіях.
Не треба соромитися йти до уролога, соромно хворіти і нічого не робити, погіршуючи тим самим свій стан.
НЕ хворійте!
Запис на консультацію до уролога за телефоном контакт-центру: (0462) 92-92-53