loading

м. Чернігів, пр. Грушевського, 166-Б

м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 61

м. Чернігів, вул. Незалежності, 15

м. Ніжин, вул. Академіка Амосова, 15

+ 380 462 92-92-53

+ 380 97 373-04-04

+ 380 99 498-94-78

+ 380 93 567-68-78

 

UA

Гінекологія: чому саме лазер?

Лазерна вапоризація — це ефективний метод лікування патологій шийки матки. Цю методику застосовують, коли діагностується ерозія шийки матки, папіломатоз, лейкоплакія, поліпи, дисплазія шийки матки. 

Процедура вапоризації полягає у випаровуванні клітин живих тканин. При цьому використовується тонкий сфокусований світловий промінь з високою потужністю.

 

Вапоризація має низку переваг: 

1. Лазерний метод допомагає там, де безсилі інші методи лікування (кріодеструкція, коагуляція та інші) або їх використання неможливе (наприклад, при ерозії шийки матки чи лейкоплакії шийки матки, що займає велику площу). Є можливість контролювати глибину проникнення і впливати виключно на вогнище патологічно змінених клітин.

2. Процедура практично безболісна та триває 15–20 хвилин.

3. Сфокусований промінь лазера під контролем кольпоскопа спрямується у потрібне місце, що забезпечує “ювелірну роботу”. Це забезпечує видалення лише пошкоджених тканин, навіть якщо ця ділянка 0,5 мм. Неприємні відчуття після маніпуляції зводяться до мінімуму.

4. Одночасно з видаленням пошкоджених тканин відбувається їх коагуляція, тобто в ділянці вапоризації “закриваються” дрібні кров'яні судини, що робить втручання практично безкровними.

5. Відсутність рубців після лікування лазером дозволяє рекомендувати метод молодим пацієнткам, які ще не народжували (втручання ніяк не впливає на вагітність та пологи в майбутньому).

6. Після процедури пацієнтки не мають неприємних проявів, властивих іншим методам (наприклад, тривалі виділення). Жінка швидко повертається до звичайного ритму життя, має коротший період статевого утримання та інших обмежень.

 

Покази до проведення лазерної вапоризації:

• дисплазії шийки матки I і II ступеня (лікування ерозії);

• рубцеві зміни шийки матки;

• лейкоплакія;

• множинні ретенційні (наботові) кісти;

• ендометріоз шийки матки;

• поліпи нижньої третини цервікального каналу;

• хронічні цервіцити, при неефективності консервативної терапії.