loading

м. Чернігів, пр. Грушевського, 166-Б

м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 61

м. Чернігів, вул. Незалежності, 15

м. Ніжин, вул. Академіка Амосова, 15

+ 380 462 92-92-53

+ 380 97 373-04-04

+ 380 99 498-94-78

+ 380 93 567-68-78

 

UA

Підвищення артеріального тиску – в чому небезпека?

Пацієнти дуже часто ігнорують підвищення артеріального тиску. Вони не зважать на підвищені показники, якщо їм доволі комфортно. Але – саме підвищення показників АТ призводить до формування атеросклеротичної бляшки.

Відбувається це наступним чином. Під час підвищення тиску поток крові в артерії турбулентний. Ця турбуленція спричиняє механічне ушкодження внутрішнього шару артерії. А холестерин, який обов’язково міститься в крові (в нього багато корисних функцій) мігрує до цього пошкодження, і проникає всередину артеріальної стінки (а не осідає зовні, як це сприймають пацієнти). Тому і "почистити судини" жодним препаратом не вдасться! Згодом, особливо при повторних епізодах підвищення АТ, ситуація повторюється.

Таким чином, артерія починає втрачати свою еластичність, збільшується потовщення стінки артерії – це і є формування атеросклеротичної бляшки. І дуже довго існування такої бляшки не буде ніяк проявлятись (не буде турбувати пацієнта).

Якщо бляшка вже перекриває просвіт судини більше, ніж 60-70%, вона має ризик ускладнення. А саме – вона може травмуватись, а на "пораненій покришці" формуються тромботичні маси, які остаточно перекривають просвіт судини. Це призводить до судинної катастрофи (якщо така судина буде в серці, ми назвемо цю катастрофу інфарктом, якщо в судинах мозку – інсультом). Насправді така ситуація може трапитись з різними артеріями в різних органах.

Тобто, саме підвищення артеріального тиску призводить до формування атеросклеротичної бляшки. Отже, ЕФЕКТИВНИЙ РЕГУЛЯРНИЙ прийом препаратів від тиску – це профілактика утворення бляшки.

Лікар під час консультації має визначити ризики розвитку судинних ускладнень у кожного конкретного пацієнта (зважаючи на супутні захворювання, захворювання у кровних родичів, особливості життєдіяльності самого пацієнта). І лікар має визначитись з необхідністю призначення додаткового ПОСТІЙНОГО прийому препаратів від холестерину – статинів.

Дорогі пацієнти, призначення кардіолога – НАЗАВЖДИ! Ваші серце і судини з плином часу не молодіють. А лікар своїми призначеннями має попередити серйозні ускладнення.

До речі, це особливо актуально в теперішній час, адже коронавірус завдає ушкодження судинної стінки, яка більш скомпроментована при артеріальній гіпертензії,  що не лікувалася!!!