м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 13
м. Чернігів, пр. Грушевського, 166-Б
м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 61
м. Ніжин, вул. Академіка Амосова, 15
На прийомі у кардіолога дуже часто можна почути запитання: « А навіщо приймати ліки від гіпертонії постійно? Я попив їх певний час, рівень артеріального тиску в мене нормалізувався, навіщо ж тепер себе «травити»? Або «чи не впаде в мене в подальшому тиск занадто сильно?»
Для адекватної відповіді на ці запитання спершу треба для себе вияснити, що таке «Артеріальна гіпертензія?», «яка вона буває?», «чи можна від гіпертонії позбавитися назавжди?».
Так от, Артеріальна гіпертензія (АГ) - це патологічний стан організму, що проявляється стійким підвищенням артеріального тиску: систолічного(верхнього) — до 140 мм. рт. ст. і вище, діастолічного(нижнього) — до 90 мм рт. ст. і вище.
АГ поділяється на:
Отже ми підійшли до питання: Чи потрібно антигіпертензивні препарати ( препарати, що знижують рівень артеріального тиску) приймати постійно? Якщо не можна знайти та усунути причину, той захворювання стає пожиттєвим! А значить і ліки мають прийматися ПОСТІЙНО! В залежності від стану пацієнта вони можуть змінюватися, можуть варіювати дози препаратів, однак про їх відміну мова йти не може!
Наступне запитання: Мій тиск нормалізувався, якщо я і далі прийматиму ліки-то він впаде нижче норми? Якщо на тлі прийому препаратів ваш тиск знизився та утримується на рівні 120-135/70-85 мм рт.ст. – то це ї є ваша доза, яку слід продовжувати приймати і надалі. Лише у випадку стабільного ( а не одноразового) зниження АТ менше 120/70 та поганого самопочуття на тлі зниженного АТ слід звернутися до лікаря для корекції дози препаратів, а не самостійно їх відміняти чи починати прийом 1 раз в 2-3 дні!!! Такою поведінкою ви наражаєте себе на небезпеку гіпертонічного кризу, який може минутися, а може закінчитися інсультом або інфарктом.
Це лише 2 найчастіших запитання, які пацієнти ставлять своєму кардіологу ( або сімейному лікарю) стосовно артеріальної гіпертензії. Ще є багато корисних для Вас нюансів, які варто обсудити зі своїм лікарем, а не займатися самолікуванням та самокорекцією лікування)).
Будьте здорові!
Запис на консультацію за телефоном контакт-центру: (0462) 92-92-53